MNB 2023. évi emlékérme kibocsátása, ELŐJEGYZÉS

A MAGYAR NEMZETI BANK 2023. ÉVI EMLÉKÉRMEKIBOCSÁTÁSI PROGRAMJA

PONTOS ADATOK A KIBOCSÁTÁSOK ELŐTT A MAGYAR KÖZLÖNYBEN MEGJELENŐ MNB ELNÖKI RENDELETBŐL NYERHETŐK.

ÖSSZEFOGLALÓ

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2023as évre vonatkozó emlékérmekibocsátási programja 14 tematikában 24 emlékérmét tartalmaz. Nyolc korábban megkezdett sorozat folytatását tervezi a jegybank. Egy arany, kilenc ezüst és öt önálló színesfém emlékpénz szerepel a programban, de az emlékérmék értékközvetítő szerepének minél szélesebb körű érvényesülése érdekében a nemesfém emlékérmék színesfém változatai ezúttal is kibocsátásra kerülnek.


Az MNB a változtatás jogát fenntartja

A teljes program, éremképekkel>>>>

Az emlékérméket gyártó és forgalmazó Magyar Pénzverő Zrt. az emlékérmeprogram elemeire előjegyzési lehetőséget biztosít, amiben tagtársainknak közvetítünk az igények összegyűjtésében, leadásában és lehetőséget biztosítunk a személyes átvételre központi irodánkban.

Éves előjegyzési igény leadásához az egyesületi nyomtatvány>>>>

.Kivételt képez ez alól az idei első kibocsátás, a „Himnusz megírásának a 200. évfordulója” emlékérme ezüst és színesfém változata, melyek előjegyzés nélkül lesznek megvásárolhatóak a Pénzverő értékesítési csatornáin. Ugyanakkor egyesületünk erre is vesz fel előjegyzést. Mivel a kibocsátás várható dátuma 2023.01.23., ezért az éves igények leadásának utolsó dátuma 2023.01.20-a, péntek.

Az idei programban egyetlen arany emlékérme szerepel, az augusztus 20-án  kiadásra kerülő I. András 500.000 forint névértékű, 1 uncia súlyú (Au .999), mindössze 500 példányban megjelenő emlékpénz. Ugyan az előjegyzési listánkban szerepel, de az árát még nem tudjuk, továbbá jelenlegi ismereteink szerint a Pénzverő sorsolással fogja értékesíteni a teljes mennyiséget, azaz nincs megállapodott példányszám biztosítva az egyesületnek.

A Magyar Pénzverő Zrt. előjegyzési szabályzata>>>

Legfontosabb szabályok, amelyek meghatározzák az egyesületünkön keresztül elérhető darabszámokat:

“16. Az előjegyzési időszak leteltét követően további előjegyzést, foglalást tenni nem lehetséges.

17. Az előjegyezhető keret a meghirdetésre kerülő maximálisan verhető példányszám 50%a. A fennmaradó 40% az export, valamint a viszonteladói igények ideértve a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete (MÉE) igényét is kielégítését célozza. További 10 % szabad keretre a kibocsátás napjától kizárólag online biztosítunk vásárlási lehetőséget.


18. Indokolt esetben a megosztási arány vezérigazgatói jóváhagyással ettől eltérően is megállapítható.


19. A 20000 db példányszámban kibocsátott emlékérméknél az előjegyezhető mennyiség maximum 7000 db.”

Fentiek miatt felhívjuk Tagtársaink figyelmét néhány fontos előjegyzési feltételre:

AZ ELŐJEGYZÉS IGÉNY BEFOGADÁSA NEM JELENT FIX RENDELÉSIGAZOLÁST!

AZ ELŐJEGYZETT ÉRMÉK, FORGALMI SOROK ÁTVÉTELE CSAK TÁRGYÉVI TAGDÍJ BEFIZETÉSE UTÁN LEHETSÉGES.

Az előjegyezhető mennyiség termékenként maximum 3 db, Pénzverő részéről történt korlátozás esetén 1 db.

Az előjegyzett érmék a kibocsátásuktól számított egy (1) hónapig vehetők át. Ezt követően az át nem vett érmék szabadon értékesíthetőek.

Az árak bruttó TÁJÉKOZTATÓ ÁRAK, és nem tartalmaznak kezelési-, csomagolási- és szállítási költségeket sem.

A Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 2019.évi májusi közgyűlési határozata szerint a névértékes emlékpénzek értékesítésénél 4% kezelési költség kerül felszámításra.

Az előjegyzés leadható személyesen az irodában, elektronikus úton és postai levélben is. Kérjük, hogy a postai kézbesítés időigényét vegyék figyelembe.

Az igények beérkezési határideje a MÉE Központi Irodájába: 2023. január 20.

Idén először lehet éves előzetes igényeket bejelenteni forgalmi sorokra, bliszterekre. Ezeknek nincs éves kiadási terve, ezért csak általánosságban tudjuk felmérni az igényeket.

Választható lehetőségek forgalmi sorok esetében:

a) minden megjelenő forgalmi sort kéri

b) csak BU sorokat kéri

c) csak PROOF (PP) sorokat kéri

d) csak azokat az u.n. extra forgalmi sorokat kéri, amik plusz érmét, érmet tartalmaznak, a forgalmi pénzeken felül